Twoje włosy przetłuszczają się, mimo że myłaś je poprzedniego wieczoru? Nie są już tak piękne i puszyste? Fryzura wygląda nieestetycznie?

Na szczęście jest kilka sprawdzonych pomysłów na przedłużenie świeżości fryzury. Poznaj najbardziej skuteczne z nich.

wlosy.jpgPo pierwsze, dobry szampon.

Szampon oczyści pasemka i skórę głowy z nadmiaru sebum, kurzu i potu. Stosuj produkt, o delikatnej konsystencji, dopasowany do rodzaju włosów. Dzięki takiemu kosmetykowi twoja fryzura uzyska podwójną objętość, lekkość i świeżość. Dobrze sprawdzą się szampony z dodatkiem ziół, np. mięty, rumianku, pokrzywy. Składniki te zapewnią włosom nawilżenie, a skórze głowy odżywienie. Jeżeli twoim problemem jest nadmierna praca gruczołów łojowych i szybko przetłuszczające się włosy, stosuj szampony z dodatkiem glinki. Działanie takich produktów jest mocniejsze i skuteczniejsze.

Po drugie, suchy szampon.

Suchy szampon przedłuży świeżość fryzury o dwa dni. Jak to możliwe? Specjalne składniki zawarte w tym produkcie pochłaniają nadmiar sebum, zapewniają objętość i ułatwiają stylizację. Suchy szampon nanieś przy nasadzie włosów, wzdłuż przedziałku i przy grzywce. Odczekaj chwilę, a potem włosy przetrzyj ręcznikiem lub przeczesz grzebieniem o szerokim rozstawie ząbków. Aplikację powtarzaj tak często, jak tego potrzebujesz.

Po trzecie, odpowiednia fryzura.

Jak zakryć przetłuszczające się pasemka? Uratuje cię wysoko związany kucyk lub nisko upięty koczek. Świetnie wyglądać będą także warkocze i ciasne upięcia. Dobrze sprawdzą się też skomplikowane sploty, które lepiej robi się na lekko przetłuszczonych włosach. Pamiętaj jedynie, żeby pasemka okalające twarz zostały zebrane do tyłu – to właśnie one najszybciej stają się nieświeże, ponieważ często dotykasz je dłońmi i co chwila przeczesujesz palcami.

Po czwarte, płukanki i wcierki.

Ziołowe i owocowe mikstury sprawdzą się równie dobrze. Przedłużą świeżość fryzury i sprawią, że przetłuszczające się włosy choć na jeden dzień odzyskają ładny wygląd. Do pielęgnacji fryzury wykorzystaj płukankę z octu jabłkowego. Pasemka zmocz pod prysznicem i nanieś na nie kilka kropel mieszanki. Następnie miksturę rozprowadź po całych włosach i wmasuj w skórę głowy.

< Poprzedni artykuł
Co niszczy włosy?