Co zrobić, aby włosy nie elektryzowały się podczas szczotkowania? I jak wyczyścić szczotkę lub grzebień z włosów i łupieżu? Na szczęście jest prosty sposób, które rozwiąże te problemy. Wszystkie włosomaniaczki go znają i gorąco polecają. O co chodzi?

wlosy.jpgJeżeli chcesz cieszyć się piękną fryzurą i nie musieć po każdym czesaniu włosów czyścić szczotki, to zastosuj skuteczny i prosty trik.

Na szczotkę lub grzebień nabij… chusteczkę. Wykorzystaj taką, która zapobiega farbowaniu tkanin podczas prania. Dobrze sprawdzą się również chusteczki przeznaczone do suszarek i nadające praniu ładny zapach. Do szczotkowania włosów możesz wykorzystać muślinowe lub nawilżane chusteczki, które uperfumują włosy. Co zrobić dalej? Po prostu rozczesz włosy. Po skończonym zabiegu chusteczkę wyrzuć. Szczotka będzie czysta, a włosy piękne i gładkie. Jeżeli zależy ci na jeszcze lepszym efekcie, przed szczotkowaniem na pasemka zaaplikuj olejek lub mgiełkę. Dzięki kosmetykowi twoja fryzura będzie nawilżona, odżywiona i nabłyszczona. Nie zapomnij o codziennej pielęgnacji pasemek. Stosuj regularnie maseczki i odżywki, raz w miesiącu wykonuj olejowanie włosów, używaj szczotek wykonanych z naturalnych materiałów, a włosy związuj w luźne upięcia.

Jeżeli trik z chusteczką nie przypadł ci do gustu, zastosuj inne rozwiązanie. W drogeriach kupisz specjalny przyrząd służący do oczyszczania szczotek. Gadżet przypomina mini grabie, ma metalowe wypustki, które skutecznie usuwają włosy i łupież zgromadzone pomiędzy włosiem szczotki. Elektryzowaniu i puszeniu się włosów zapobiegniesz wtedy, kiedy zaczniesz stosować odpowiednie kosmetyki. Postaw na pielęgnację odżywkami bez spłukiwania, olejki kosmetyczne i jedwab w sprayu. Czy wiesz, że równie dobre rezultaty przyniesie krem do rąk nałożony na elektryzujące się włosy? Wiele włosomaniaczek stosuje tę sztuczkę. Jeśli zależy ci na pięknych i gładkich włosach, wypróbuj ten trik.