Fale lub loki to twoja ulubiona fryzura? Często korzystasz z prostownicy lub lokówki? A może kręcisz włosy na papiloty lub wałki? Jeżeli tak, to poznaj kilka prostych trików, dzięki którym uzyskasz idealny skręt pasemek.

wlosy.jpgNiektóre dziewczyny do kręcenia włosów używają prostownicy lub lokówki. Tak umiejętnie posługują się tymi urządzeniami, że efekt końcowy zachwyca każdego. Niestety, wysoka temperatura wytwarzana przez lokówkę i prostownicę pogarsza kondycję pasemek. Powoduje, że woda i keratyna wyparowują. Skutek? Brak połysku, rozdwojone końcówki, przesuszone i osłabione włosy.

Jeżeli nie chcesz zmienić swojej fryzury, to poznaj sposoby, dzięki którym uzyskasz idealne loki bez stylizacji na gorąco.

Po pierwsze, pianka do włosów.

Na wilgotne włosy nałóż niewielką ilość pianki. Pasemka ugniataj do chwili otrzymania loczków lub delikatnych fal. Jeżeli zależy ci na trwałym efekcie, włosy wysusz suszarką z dyfuzorem, a fryzurę spryskaj lakierem. Bardziej naturalny rezultat uzyskasz wtedy, gdy pozwolisz wyschnąć włosom samodzielnie. Pamiętaj, że zbyt duża ilość pianki sklei pasemka i sprawi, że będą wyglądały nieestetycznie.

Po drugie, warkocz.

Jeżeli chcesz mieć kręcone lub pofalowane włosy, to zrób warkocz francuski i połóż się spać w takiej fryzurze. Dla wzmocnienia efektu w pasemka wetrzyj piankę lub inny kosmetyk modelujący. Rano obudzisz się z pięknymi lokami. Delikatnie rozczesz włosy, a bardziej skręcone kosmyki przeczesz palcami. Fryzurę utrwal lakierem. Podobny efekt dadzą małe warkoczyki zaplecione wzdłuż głowy lub kok upięty na czubku głowy.

Po trzecie, skarpetki i chusteczki.

To dość dziwny sposób kręcenia włosów. Skarpetki i mokre chusteczki stosuje się tak samo jak papiloty. Zawija się wokół nich pojedyncze pasemka, a potem podpina wsuwkami. Włosy zakręcone na skarpetki przypominają drobniutkie loczki, a kosmyki zakręcone na chusteczki – delikatne fale. Uważaj, aby mokre chusteczki nie przerwały się w trakcie robienia fryzury.

Po czwarte, na opaskę.

Na głowę załóż miękką opaskę. Zawiń wokół niej pasemka i połóż się spać. Dla utrwalenia efektu na włosy zaaplikuj piankę, a rano fryzurę potraktuj lakierem. Uzyskane loczki delikatnie przeczesz palcami w taki sposób, ab nie zniszczyć ich struktury. Skręt pasemek możesz poprawić prostownicą, podkręcając poszczególne kosmyki.