Tylko takich kosmetyków szukają dziewczyny! Odżywka do włosów Kérastase Elixir Ultime Oléo-Complexe przeznaczona jest do pielęgnacji każdego rodzaju skóry głowy i wszystkich typów włosów. Zawiera aż cztery olejki kosmetyczne: kukurydziany, arganowy, kameliowy i pracaxi. Pompka, w którą wyposażono buteleczkę, ułatwia każdą aplikację, a 125 ml opakowanie wystarcza na kilkadziesiąt aplikacji.

Jakie właściwości posiada Kérastase Elixir Ultime Oléo-Complexe?

Odżywka do włosów Kérastase Elixir Ultime Oléo-Complexe ma odżywcze i regenerujące działanie. Pielęgnuje wewnętrzne struktury włosów, dba o skórę głowy oraz wzmacnia cebulki i mieszki włosowe. Bardzo ważna jest rola poszczególnych składników odżywki. Olejek kukurydziany to naturalny przeciwutleniacz. Chroni włosy przed działaniem wolnych rodników, zanieczyszczeniami środowiska i innymi czynnikami, które mogłyby powodować przedwczesne starzenie się skóry i siwienie włosów. Dodatkowo olejek z nasion kukurydzy nadaje włosom połysk i miękkość. Olejek arganowy jest jednym z najbardziej popularnych składników wykorzystywanych w pielęgnacji skalpu. Odbudowuje zniszczone pasemka, regeneruje rozdwojone końcówki i przeciwdziała powstawaniu łupieżu. Olejek pracaxi odpowiedzialny jest za odżywienie i nabłyszczenie, a olejek kameliowy – za wygładzenie łusek włosowych.

Jak powinno stosować się odżywkę do włosów Kérastase Elixir Ultime Oléo-Complexe? Pamiętaj, że kosmetyki tego typu stosuje się zazwyczaj w celu ułatwienia rozczesywania włosów. Odżywka zapobiega plątaniu się kosmyków i powstawaniu kołtunów. Jednak aby móc wystylizować włosy lub wymodelować fryzurę, należy we właściwy sposób nałożyć Kérastase Elixir Ultime Oléo-Complexe. Aplikację można przeprowadzić na suche lub wilgotne włosy. Wystarczy kilka kropel odżywki, aby w pełni zadbać o włosy i skórę głowy. Produkt pozostawia się na 5 lub 10 minut, potem spłukuje, a włosy pozostawia do wyschnięcia. Teraz widzisz, że stosowanie Kérastase Elixir Ultime Oléo-Complexe jest bardzo łatwe.

< Poprzedni artykuł
Olejek do włosów Nanoil
Następny artykuł >
Olejek arganowy Nanoil